2008. november 11., kedd

Csabi

Csabi született másodiknak Petya után. Anyafüggő az első perctől kezdve. Nagyon érzékeny, sír minden kisebb probléma esetén is. Szereti, ha ölelgetik, bújós, mindenre kíváncsi. Petyával sokat veszekszik, nem tűri, ha Petya simogatni, vagy ölelni szeretné. Verekedni is szoktak, ekkor Csabi sírósan, Petya pedig sértődötten kerül ki a csatából.
A kedvenc játéka: a vasútépítés, vonatozás és imád olvasni, könyveket nézegetni.
Ölre megy Petivel egy-egy könyv miatt.
Nagyon szeretjük őt is. Hisztisebb, akaratosabb jellem, kevésbé lehet eltéríteni attól, amit nagyon szeretne. Kíváncsiak vagyunk arra, hogy ő is milyen lesz vajon pár év múlva és felnőttként is?

Petya

Egyik ikrefiúnk. Ő született elsőnek. Látszik az atyáskodás, az, hogy "terelgetné" Csabát, aki pedig nem szereti, ha megmondják, hogy mit csináljon.
Hisztis, de hamar le lehet nyugtatni, szeret beszélni, csacsog, sokat énekel, táncol.
Az autókért rajong, a bukfencezést, a tornát kedveli. Szeret sétálni, motorozni.
Mindent megmagyaráz. Nagyon szeretjük. Nagyon kíváncsiak vagyunk, hogy milyen lesz később, milyen tulajdonságai lesznek, megőrzi-e ezeket a dolgokat később is, sokat változik-e?

Barbi

Ha megkérdeznék, hogy jellemezzem Barbit, nagyon könnyű, de ugyanakkor nehéz dolgom is van.
Szeretem nagyon.
Szavakkal jellemzem:
- jószívű, segítőkész, kedves, érzékeny, nagyon szeret bennünket (főleg a tesókat),
jó tanuló, szép.
- rendetlen, néha szemtelen (tinédszerkor), néha lusta.

A mérlegen a jó tulajdonságok vannak túlsúlyban, így nem tudok róla rosszat írni.
Nagyon örülök, hogy ő megszületett. Szeretek vele lenni, én is tanulok sokat tőle.
Sokkal bölccsebb sok témában, mint én. Ha meghallgat, én is szeretek neki mesélni a tapasztalataimról, azokat dolgokat szereti, amiket keresztülmentem, átéli, és beleéli magát.
Remélem, hogy neki könnyebb élete lesz, minden erőmmel támogatni fogom.
Sajnos hamar eltelnek a gyermekévek és felnőtté válik, elmegy tőlünk (mert ez az idő is el fog jönni) és már most félek ettől az érzéstől.